KUTNOHORSKÁ ulice - PŘEDMĚSTÍ
Klášterní kostel NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

( 50.0267814N, 15.2038678E )
    Jednolodní kostel byl dne 27.června roku 1671 posvěcen pražským arcibiskupem Matoušem Zoubkem z Bielenberka. Je neorientovaný - kněžiště nesměřuje na východ ale na jih. Nemá zvonici. Kapucíni stavěli poměrně jednoduché a nenákladné kostely, což by mohl být důvod, proč se finančně vyčerpané město rozhodlo je pozvat do Kolína. Současné zařízení kostela je z druhého desetiletí 20.století.

  • sanktusník
  • 6
  • 7


    Je v duchu beuronského umění, které šířili benediktini z německého Beurona, kteří našli útočiště před Bismarckem mezi jiným i v klášteru na Slovanech ( Emauzy ) v Praze. Vnitřní malby kostela byly zhotovené po roku 1908. Na fasádě jsou tři zazděné niky - před válkou v každé byla socha, ale nikdo si nevzpomene jaké sochy-:(. Vlevo u kostela je sousoší sv. Jana Nepomuckého a sv. Barbory, které bylo postaveno na počest poutníků, kteří chodili do Staré Boleslavy až z Chrudimi. Vpravo malý obchůdek a sídlo křesťanského klubu.
    Do kostela se můžete podívat skrz otevřené dveře nebo po mši. Vždy v září, v rámci Dnů Evropského dědictví, probíhá komentovaná prohlídka.